ОККО» відкриває автономні станції для авто на скрапленому газі

Галузь:

OKKO_LPGНа початку січня мережа АЗК «ОККО» відкрила першу у своїй структурі автономну газозаправну станцію, яка буде реалізувати тільки скраплений газ. Така АГЗС уже запрацювала у Львові по вул. Стрийська, 330-Б. До кінця місяця ще дві станції такого формату почнуть роботу в Тернополі та Кіровограді.

«Досі усі газові модулі в мережі «ОККО» працювали у складі багатофункціональних АЗК. Але в останні роки ми спостерігаємо стабільний ріст попиту на скраплений газ, особливо він активізувався у 2015 році. Тож у компанії виникла ідея побудувати у великих містах заправки суто для автомобілістів, які заправляються газом. Це створить додаткові зручності нашим клієнтам і допоможе розвантажити традиційні АЗК», – пояснює керівник департаменту розвитку мережі «ОККО» Назар Турхан.

Від ідеї до реалізації минуло всього 3-4 місяці. Деякий час три перших автономних АГЗС у мережі «ОККО» працюватимуть у пілотному режимі. Якщо їхня робота виправдає очікування компанії, то мережа відкриє у 2016 році ще 10 подібних заправок. За словами Назара Турхана, такі АГЗС облаштовуватимуться на ділянках, які уже є в земельному банку компанії, і за типовим проектом, що дає змогу оптимізувати фінансові та часові інвестиції. Запуск однієї такої АГЗС обходиться приблизно у 150 тисяч USD.

На заправці встановлюється двостороння паливна колонка, завдяки чому тут одночасно можуть заправлятися два авто. А в розміщеному поряд кіоску-операторній клієнт зможе придбати смачну каву, хот-дог та деякі інші необхідні в дорозі товари.

За оцінками експертів ринку, у 2015 році споживання скрапленого газу в автотранспорті України досягло 1 мільйона тонн, що приблизно на 15% більше, ніж за попередній рік.