Оприлюднено ґрунтовний аналіз економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: наслідки для бізнесу, населення та державного управління

Галузь:

 

ІEconomic_redнститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) оприлюднив аналіз економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також наслідків її імплементації для держави, підприємств та населення.

Ця аналітична робота є аналізом кожної глави тексту Угоди, який було парафовано та оприлюднено ЄС та Україною. Експертне дослідження здійснене у рамках проекту «Економічний компонент Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС: професійний аналіз та публічна дискусія», що був реалізований ІЕД за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Робота Інституту економічних досліджень та політичних консультацій доступна до завантаження у форматі PDF.

В аналізі викладено зміст домовленостей сторін, наведено якісні оцінки (і там, де це можливо, кількісні оцінки) впливу реалізації відповідних домовленостей на домогосподарства (населення), бізнес та уряд. Означуючи свою роботу як першу спробу запропонувати громадськості свого роду путівник по тексту Угоди, автори наголошують, що висновки є оцінкою впливу реалізації відповідних домовленостей, а не автоматично гарантованим позитивним результатом, а сама публікація має інформаційно_роз’яснювальний характер і не претендує на повне та всебічне висвітлення всіх аспектів економічної частини Угоди про асоціацію.

«У процесі обговорення різних аспектів європейської інтеграції в цілому та особливостей співпраці України з ЄС в інформаційному просторі з’явилась велика кількість відверто помилкових міркувань, висновків та міфів… А тому важливість неупередженого аналізу складних проблем сучасності та інформування суспільства про виклики, які породжуються ними, важко переоцінити», – наголошують автори. – «Ми глибоко переконані в тому, що аналіз того, як та якою мірою впливає Угода на економічні інтереси основних зацікавлених сторін – суспільства (споживачів), бізнесу та уряду – є важливою передумовою більш глибокого розуміння суспільством модернізаційного потенціалу європейської інтеграції як стратегічного вектору розвитку України».

За матеріалами ІЕД