Про ІІ Львівський експортний форум

Галузь:

14 березня 2019 року у Палаці Потоцьких відбувся II Львівський Експортний форум.

Серед учасників заходу – експерти, підприємці, представники ділових кіл та державних установ, відповідальних за розвиток та промоцію українського експорту.

Відкрив Форум президент Львівської торгово-промислової палати Дмитро Афтанас. Він привітав учасників Форуму, відзначив проактивні кроки в області, що здійснюються бізнесом та владою для активізації експортної діяльності підприємств регіону:

«Дуже приємно, що I Львівський Експортний форум, який ми провели минулого року, дав поштовх до наступник кроків, які сприяли розвитку експорту в нашому регіоні. За цей період спільно з обласною державною адміністрацією було створено Центр підтримки експорту. Також ми провели навчання для молодих експортерів, було надано багато інформаційних довідок, консультацій для потенційних експортерів. Все це, звісно, сприяє тому, що експорт Львівщини щороку зростає», – зазначив президент Львівської торгово-промислової палати.

 

У вітальному слові голова Львівської ОДА Олег Синютка відзначив позитивні тенденції сфери експорту, серед яких виокремив зріст експорту в області на 20% за 2018 рік та його спрямованість на ринки Європейського Союзу. Також очільник області зупинився на стратегічних напрямках розвитку експорту області: виходу наших товарів на ринки, які ростуть і розвиваються. Це зокрема ринки Південно-Східної Азії, де наші товари є конкурентними. Важливим є також пріоритет, щоб закріпити Україну як повноцінного учасника великого європейського ринку, перемістити східний кордон ЄС на східний кордон України.

Заступник голови Львівської  ОДА Роман Филипів відзначив конкретні заходи з підтримки експорту, які здійснюються в області, зокрема – супровід місцевих експортерів, який здійснюють ЛОДА та Центр підтримки експортеру Львівської торгово-промислової  палати. Зокрема, він відзначив успішний старт Школи експортера, що надає допомогу молодим підприємцям, які дивляться в сторону іноземних ринків і поки  не знаючи до кінця з чого почати.

Особливістю ІІ Львівського експортного форуму стала можливість всім учасникам брати участь в обговоренні виступів, дискутувати та активно коментувати доповіді і виступи.

 

Директор Державної установи  «Офіс з просування експорту України» Андрій Демчук та ставник Офісу Ольга Гвоздьова представили реформований «Офіс», який з проектного консультаційного центру при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України став державною організацією. У виступах представники Офісу розповіли про реальні можливості, які дає Офіс для українських експортерів.

 

Окрім того присутні розглянули міжнародні проекти та інструменти просування українського експорту, а також концепцію нової індустріалізації як передмови ефективного експорту.

В межах заходу представлено актуальні програми фінансової підтримки експортної діяльності, нові напрями українського експорту.

Голова Правління Міжнародної асоціації турецьких і українських бізнесменів TUID Бурак Пехліван, Генеральний директор ТОВ «ДЕІНТЕРНАЦІОНАЛЬ» Німецько-Української Промислово-Торговельної Палати Сергій Лісніченко, Виконавчий директор Канадсько-Української Торгової Палати та експерт Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій CUTIS Емма Турос представили можливості для двостороннього економічного співробітництва та підтримки експорту до Туреччини, Німеччини й Канади, а також цікаві проекти для навчання, участі в міжнародних виставках за кордоном, консультації та інформаційної підтримки.

Керівник митного комітету Західноукраїнського офісу  Європейської Бізнес Асоціації Олег Кириєвський представив можливості, які надає українським експортерам конвенція Пан-Євро-Мед і яка вступила в силу у 2019 році.

Начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук  у своєму виступі відзначив проблеми та досягнення у здійсненні митного оформлення на митницях регіону.

Спонукав до активної дискусії Володимир Власюк, директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза». У своїй доповіді він показав глобальні проблеми та шляхи для модернізації промисловості України та індустріалізації економіки як передумови успішного експорту і стабільного розвитку країни.

Нові можливості для фінансування експорту та супроводу і підтримки експортних поставок представили Дмитро Ткаченко з «Креді Агріколь Банку», Володимир Вовк з «Банку «Львів» та Віталій Шваюк з «Райффайзен Банк Аваль». Крім того, маловідомі для підприємців регіону можливості фінансування експорту через міжнародні аграрні розписки представив Ігор Дудка – експерт проекту Міжнародної фінансової корпорації IFC «Аграрні розписки в Україні».

Окрему панель Форуму було представлено представникам успішних експортних підприємств Львівщини: Ліні Сівурі з «Церера Технолоджіс» – виробнику ІТ-продуктів та рішень, Назару Кмітю (ТМ «Мукко»), компанія якого виробляє надзвичайоної якості сири, що нещодавно розпочали експорті поставки, та Руслана Римарська з ТМ «Смакулі», яка повернулася із виставки в Японїі, участь у якій керівник виборола на конкурсі JETRO – японської організації сприяння розвитку зовнішньої торгівлі.

На Форумі пройшли успішні ділові переговори з потенційними постачальниками для мереж роздрібної торгівлі в Чехії, з представниками чеських компаній  Lavtor Group s.r.o. та REGIONALL EXPRESS s.r.o.