Про мораторій на перевірки виноробних мікрогосподарств

Галузь:

ТПП України закликає державні органи не допустити знищення виноградно-виноробної галузі в Україні. Наразі Палата занепокоєна конфліктом, який склався між відомим приватним французьким виноробом Крістофом Лакареном та податковою службою Одеської області. Як зазначають експерти Палати, причини такого конфлікту криються у неурегульованості проблем виноробної галузі на законодавчому рівні, що суттєво впливає на зниження інвестиційної привабливості держави. 

51_m

«Україна має дуже великий потенціал у розвитку виноробства. Проте сьогодні  державі ліцензії на виробництво мають 128 підприємств, а на оптову торгівлю із них лише 88 підприємств.  Ця цифра вражає, адже, наприклад, у Франції працює понад 40 тис. виноробень. На жаль, на державному рівні наразі не створені умови для підтримки малого і мікробізнесу у цій сфері, а навпаки, їх діяльності створюються тільки перешкоди. Саме тому ТПП України вже давно взяла це питання під свій контроль. Зокрема, 24 лютого 2016 року разом із «Укрвинпромом» та медіа-групою «Українська правда» ми ініціюємо проведення Першого національного виноробного форуму, на якому ми і плануємо публічно обговорити й вирішити проблемні питання», – коментує ситуацію Геннадій Чижиков, президент ТПП України та почесний консул Франції.

 

Наразі Торгово-промислова палата України закликає уряд накласти мораторій на перевірки  фермерських виноробних мікрогосподарств до врегулювання питання на законодавчому рівні.

 

Тема несприятливої акцизної політики та необґрунтовано високої вартості ліцензій в галузі виноробства неодноразово розглядалась на засіданнях комітету підприємців АПК  ТПП України. Звернення бізнесу з проханням вирішити питання направлялися до відповідних органів.

 

Крім того, 22 грудня 2015 року ТПП України разом із корпорацією «Укрвинпром» відкрито звернулися  до уряду  щодо недопущення знищення виноградно-виноробної галузі України шляхом постійного підвищення акцизних податків та вартості ліцензій. Проте, ситуація і досі не змінилася.

 

«Сьогодні в Україні малому фермерському господарству отримати  ліцензію на оптовий продаж вина практично неможливо. Невеличке приватне господарство не може собі дозволити оплатити ліцензію, яка коштує 500 тис. грн. на рік. Такі суми можуть дозволити собі тільки великі заводи», – пояснює ситуацію голова комітету підприємців АПК ТПП України Олег Юхновський.

 

Як підтримати малого та мікровиробника та нагальні кроки, які необхідно здійснити для покращення інвестиційної привабливості галузі, будуть публічно обговорені в ТПП України за участі представників державних органів вже 24 лютого 2016 року на Першому національному виноробному форумі. Організатори заходу – Торгово-промислова палата України, медіа-група «Українська правда», корпорація «Укрвинпром».