Про автономні торгові преференції ЄС на товари з України

Галузь:

Наприкінці квітня 2014 року ЄС почне застосовувати автономні преференції. Це означає, що в односторонньому порядку буде знижено мито практично на всі українські товари. Комісія ЄС розробила відповідний проект Постанови ЄС, в якому за основу взято домовленості щодо лібералізації доступу до ринку ЄС в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Проект Постанови повинен бути затверджений Парламентом ЄС орієнтовно 22.04.2014. Преференції будуть діяти впродовж найближчого півріччя до 1 листопада 2014 року до моменту ратифікації угоди нашим парламентом.

Відповідно до досягнутих домовленостей, оформлення та видача сертифікатів форми EUR.1 в рамках застосування режиму автономних торгових преференцій в цей період буде знаходитися в компетенції ТПП України та регіональних ТПП. Водночас, продовжує діяти режим GSP на ті товари, які зазначені в Регламенті ЄС 978/2012 від 25.10.2012. При цьому, експортер має право обирати найбільш сприятливий преференційний режим для товару, що експортується.

Стосовно товарів походження з Криму, то на них не будуть розповсюджуватися з боку ЄС ані режим автономних торгових преференцій, ані режим GSP. Оскільки відповідно до позиції ЄС сьогодні територія Автономної Республіки Крим не контролюється з боку державних інституцій України, то походження товарів з Криму при експорті до країн ЄС не можна буде підтвердити сертифікатами преференційних форм, а матеріали та комплектуючі, що використовуються у виробництві готового товару на материковій території України, будуть вважатися такими, що мають невідоме походження. Зазначені умови щодо визначення походження матеріалів та комплектуючих будуть застосовані митними органами країн ЄС з дати введення в дію режиму автономних торгівельних преференцій ЄС для України.

У разі виникнення питань щодо визначення та оформлення сертифікатів EUR.1 в рамках автономних преференцій просимо звертатися в Бюро експертиз та сертифікації ЛТПП:

Контакт:

Бюро експертиз та сертифікації продовольчих товарів

тел.: +38 032 276 46 14

e-mail: prod1@cci.lviv.ua

Бюро експертиз та сертифікації промислових товарів

тел.: +38 032 276 46 10

e-mail: kozij@cci.lviv.ua

Бюро експертиз та сертифікації обладнання

тел.: +38 032  276 46 09

+ 38 032 297 07 50

e-mail: hnatjuk@cci.lviv.ua