Відкрито Економічне представництво Малопольського воєводства РП

Галузь:

25 червня 2014 року, напередодні підписання економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС, у Львівській торгово-промисловій палаті відбулося урочисте відкриття Економічного представництва Малопольського Воєводства Республіки Польща.

Спільний проект Малопольської агенції регіонального розвитку (MARR SA), Малопольського Воєводства  та Львівської торгово-промислової палати (Business in Malopolska – Partnership Network) стане платформою для активної співпраці українського та польського бізнесу.

У рамках урочистості також відбулося відкриття стенду «Економічний Потенціал Малопольщі» своєрідної візитної картки представництва – у пасажі «Європа» торгового центру «Південний» (вул.Щирецька, 36). Всі охочі зможуть оглянути мультимедійну презентацію до 24 липня 2014 року.

В урочистому відкритті Економічного представництва взяли участь другий секретар посольства Республіки Польща в Україні, керівник відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства РП у Києві Малгожата Гавін, директор департаменту з обслуговування інвесторів Малопольського агентства Беата Гурска-Нєц, консул Генконсульства Польщі у Львові Марцін Зєнєвіч, а також перший заступник голови Львівської ОДА Йосиф Ситник та голова бюджетної комісії Львівської облради Ярослав Качмарик.

 

Представництво у Львові – третій економічний осередок Малопольщі на Сході. Два вже працюють у Калінінграді та Ризі. За словами керівника представництва Малопольського воєводства у Львові Юрія Булика, головною метою його створення є допомога у налагодженні прямих бізнес-контактів між регіонами насамперед для середніх та малих підприємств: «Хтось шукає постачальника, хтось ринок збуту чи інвестора. Все що треба зробити – заповнити заявку, яка буде направлена безпосередньо зацікавленій аудиторії».

Президент Львівської торгово-промислової палати Дмитро Афтанас розповів про майбутню роботу представництва, в рамках якої планується організовувати тренінги та семінари для підприємців щодо їх роботи в країнах ЄС, торгово-економічні місії до Кракова і до Львова тощо, що відтак посприяє налагодженню економічної співпраці між підприємцями двох країн, залученню іноземних інвестицій з Заходу. Дмитро Дмитрович наголосив, що «активізація українсько-польського економічного співробітництва в усіх його вимірах, починаючи від узгодження принципів зовнішньої політики і закінчуючи співпрацею у транскордонній площині, зокрема і відкриття представництва, є важливою з погляду налагодження ефективних механізмів наближення України до ЄС».

Як зазначила Малгожата Гавін, «відкриття представництва Малопольського воєводства у Львові – це відповідь на очікування польських підприємців». Адже «згідно з даними опитування Центру Business in Małopolska, – зауважив Марек Сова, Маршалок Малопольського воєводства РП, – Львівська область є одним із пріоритетних регіонів, з якими малопольські компанії хотіли б співпрацювати». Про зародження ідеї відкриття офісу розповіла Беата Гурска-Нєц, додавши, що хоч проект розрахований на два роки, потім ще п’ять років має тривати період його завершення, «але ми не закладаємо кінцевої дати співпраці, сподіваємося, що вона буде розвиватися». Відтак, «віднині українці для пошуку економічного партнера не обов’язково мусять їхати до Кракова, вони зможуть знайти його тут», – наголосив Ярослав Качмарик.

На момент відкриття вже є перші заявки на співпрацю.  Зокрема ТОВ «ТК «Львівхолод» зацікавлені в експортуванні продуктів харчування на польський ринок.   Найочікуванішими напрямками співпраці Малопольського воєводства та Львівщини є сектор ІТ, медичних, реставраційних послуг, сільськогосподарсько-споживчий сектор тощо.

М а л о п о л ь щ а  – один із 16 польських регіонів, розташований у південній частині країни, на кордоні зі Словацькою Республікою, столицею якого є місто Краків – нині потужний культурний, науковий та економічний осередок, вигідне місце розташування для бізнесу.

Це регіон значного ринку збуту з добре розвиненою транспортною інфраструктурою, із великою кількістю суб’єктів підприємницької діяльності, які мають перспективу стати потенційними партнерами у таких галузях, як харчова, будівельна, автомобільна і хімічна промисловість, туризм тощо. 

 

 

palata-TPP-Ukraina-Malopolska_4078_HBR